Jste zdeMateřská škola Hodov / Přírodní zahrada MŠ Hodov

Přírodní zahrada MŠ Hodov


skola-prirodni-zahrada.png

Herní areál školky má svůj nezaměnitelný přírodní charakter. Na mírně zvlněné, travnaté ploše s oblými syenitovými výchozy se rozkládá rozvolněný les s dominantou Borovice lesní, Borovice vejmutovky a Břízy bělokoré.

Děti zde mohou poznávat a pozorovat přírodu. Proměny lesa v průběhu roku, vyhřívající se ještěrky na skalních výchozech i mravence stavící své obří mraveniště. Pro zvířata a jejich pozorování jsou zde zbudovány veverčí a ptačí krmítka, ptačí budky a hmyzí hotel. Útočiště mohou najít i v kompostéru, kde děti zkoumají rozklad organické hmoty a tvorbu humusu. Zahrada je protkána naučnými a herními stanovišti. Bosýma nohama se můžete projít hmatovou stezkou s opičí dráhou. Na interaktivních dřevěných tabulích zjistíte místní druhy ptáků, stopy zvířat v zimně a poznáte listy a plody typické pro dané druhy stromů. Pro zábavu dětí je zde herní prvek z akátového dřeva se skluzavkou, dendrofon a prohazovací stěna.

Podél školy je vysázena řada jedlých keřů (maliníky, rybízy, josta, borůvky, muchovníky, arónie), které mohou děti v průběhu roku sbírat. V blízkosti je i bylinková spirála lákající motýli a hmyz. Najdou se tam jahody, bylinky na čaj i levandule na vonné pytlíčky.

Díky venkovní učebně lze pozorovat zahradu i v nepříznivém počasí a získat tak celistvější dojem z jejich proměn.

Název: Přírodní zahrada MŠ Hodov
Realizace projektu: duben 2018 – duben 2020
Výše dotace SFŽP: 488.621,– Kč
Výše daru Obec Hodov: 86.227,– Kč
Příjemce: Mateřská škola Hodov, okres Třebíč, příspěvková organizace

Odkaz na internetové stránky:

Kontakt

Obecní úřad Hodov
675 04 Hodov 54
úterý (letní čas) 19:00 – 20:00
úterý (zimní čas) 18:00 – 19:00
starosta 603 232 070
ou.hodov@horacko.cz
IČO 00376850
datová schránka tfwaxb4

Facebook Hodováci

Počasí v Hodově

Radar bouřky