Jste zdeHistorie / Kronika online

Kronika online


logo-o2-think-big.jpg

Vážení,

v součastnosti pracujeme na přípravě tiskové verze kroniky na odkazu níže. Odkaz průběžně aktualizujeme dle toho, jak je kniha připomínkována:

Verze Odkaz ke stažení
Kronika-2019–09–29.pdf formát PDF
Dotazník pro připomínky formulář online

Vážení čtenáři,

po několika měsících důkladné práce se všemi dostupnými prameny Vám s radostí předkládáme text projektu “Kronika života obce Hodov”, který vznikl v rámci iniciativy O2 Think Big z příspěvků nás všech, občanů obce Hodov na Vysočině. Na následujících stránkách se dozvíte, kdy Hodov vznikl, proč leží právě tam, kde leží, a jak se postupem času stal takovou vesnicí, jakou známe dnes my.

Od první písemné zmínky uplynulo již několik století. Sami se ale budete divit, jak vzpomínka na původní obyvatele přetrvává dodnes v místních domovních přezdívkách; že dnes jezdí auta po stejné asfaltové cestě, kde před sto či dvě stě lety jezdili koně cestou prašnou; že jsme v Hodově měli možná zlatý poklad, který snad ještě stále čeká pod prahem v základech některého z místních stavení; že některé rodiny v Hodově bydlí ve stejném domě již stovky let.

Od začátku bylo naším cílem představit historii naší obce co nejvěrněji bez příkras a jakékoli selekce. Věříme, že do budoucna bude tento projekt zdrojem cenných informací, které by jinak mohly být postupem času zcela zapomenuty. Naší snahou bylo ale zároveň i držet se striktně současného práva, především v oblasti ochrany osobních údajů. Dále skromně přiznáváme, že žádný text nelze napsat zcela bez chyby a za každou faktografickou i gramatickou nepřesnost se předem omlouváme.

Autoři

Kontakt

Obecní úřad Hodov
675 04 Hodov 54
úterý (letní čas) 19:00 – 20:00
úterý (zimní čas) 18:00 – 19:00
starosta 603 232 070
ou.hodov@horacko.cz
IČO 00376850
datová schránka tfwaxb4

Facebook Hodováci

Počasí v Hodově

Radar bouřky